shaddow
UNESCO Pasaulio paveldo objektai Lietuvoje
plruen
lt

Lietuvos Respublika į UNESCO (Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) buvo priimta 1991 m. Viena iš šios organizacijos veiklos sričių – pasaulio materialaus ir dvasinio paveldo išsaugojimas ateities kartoms.

1 diena Atvykimas, apgyvendinimas 3 žvaigždučių viešbutyje „BAJORŲ UŽEGA“, pusryčiai, išvykimas su gidu į ekskursiją: „Vilniaus senamiestis“ „Nuo XIII a. iki XVIII a. būdamas politiniu Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės centru, Vilnius turėjo didžiulės įtakos kultūriniam ir architektūriniam Rytų Europos vystymuisi. Nežiūrint užpuolimų ir dalinių sugriovimų, jis išsaugojo įspūdingus gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo pastatų kompleksus bei viduramžių miesto struktūrą ir natūralią aplinką“ – remiantis šiuo motyvu, Vilniaus istorinis centras 1994 m. buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankomi objektai: Aušros vartai, Aušros Vartų gatvė, Koplyčia Dievo Motinos, Vyskupų rūmai, Vilniaus universitetas, S. Daukanto aikštė, Universiteto gatvė, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, Didžioji gatvė, Gedimino pilis, Katedros aikštė, Katedros Varpinė, Aukštutinė pilis, Žemutinė pilis, Šv. Onos bažnyčia, Bernardinų vienuolyno ansamblis, Rasų kapinės/ arba prekybos centras Akropolis/ arba laisvas laikas. Atvykimas į viešbutį. Vakarienė.

2 diena Pusryčiai, išvykimas su gidu į ekskursiją: „Kuršių Nerija“ – išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašytas 2000 m. Tai 98 km ilgio ir 0,4–4 km pločio ištįsęs pusiasalis dviejų valstybių - Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos (Kaliningrado srities) teritorijoje. Lietuvai priklauso 50 km šiaurinės pusiasalio dalies. Aplankomi objektai: Kuršių Nerija (Jūros muziejus, Delfinariumas, saulės laikrodis, Žvejo namelis, T. Mano muziejus/ arba plaukiojimas laivu „Austėja“(plaukimas į Mingės kaimą su žuvienės virimu ir aplankymu Ventės paukščių žiedavimo stoties)). Atvykimas į viešbutį. Vakarienė.

3 diena Pusryčiai, išvykimas su gidu į ekskursiją: „Lietuvos kryždirbystė ir kryžių simbolika“ Kryžių kalnas prie Šiaulių, kuriame nuo XIX a. su pertraukomis statomi kryžiai prašant malonių ar dėkojant už jas, bene vienintelė tokia istorinė vietovė pasaulyje. Dabartiniu metu joje priskaičiuojama per 20 000 kryžių – ir ypatingai meniškų liaudies meistrų kūrinių, ir kuklių medinių kryžių. Jame stovi ir popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje 1993 m. metu pastatytas lietuvio dievdirbio sukurtas kryžius. Aplankomi objektai: a) Šiluva, Tytuvėnai, Kelmės dvaras, Palendrių vienuolynas ir broliai benediktinai; Kryžių kalnas; b) Šiauliai (Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Didždvario istorija, Ch. Frenkelio rūmai). Atvykimas į viešbutį. Vakarienė.

4 diena Pusryčiai, išvykimas su gidu į ekskursiją: „Kernavė“ - išskirtinė vietovė, liudijanti unikalią išnykusią kultūrinę tradiciją ir civilizaciją, svarbius žmonijos istorijos etapus - į UNESCO Pasaulio paveldo šedevrų sąrašą įrašyta 2004 m. Kernavė - vienintelis Baltijos šalyse penkių piliakalnių kompleksas, buvusi pirmoji Lietuvos sostinė. Šioje vietovėje, kuri turi Valstybinio Kernavės rezervato statusą, jau beveik 30 metų vyksta sistemingi archeologiniai tyrinėjimai, Kernavės archeologijos ir istorijos muziejuje sukaupti gausūs unikalių radinių rinkiniai. Aplankomi objektai: Kernavė, Dūkštų ąžuolynas, archeologijos ir istorijos muziejus. Senieji Trakai (piliavietė – Vytauto Didžiojo gimtinė). Užutrakis (buvusio parko dvaro ansamblis). Trakai (pusiasalio pilis, salos pilis – muziejus, bažnyčia, mažasis miestas – Karaimai, Kenesė, muziejus). Atvykimas į viešbutį. Vakarienė. Išvykimas.

shaddow
shaddow
shaddow
shaddow